Portál knihovny.cz

Nový centrální portál www.knihovny.cz, zajišťuje jednotný přístup ke

službám českých knihoven - komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv. Nabízí

čtenářům pohodlné vyhledávání spolehlivých informací, objednávání

a půjčování knihovních jednotek i vyhledávání v elektronických

databázích všech zapojených knihoven.

Poskytuje nejen informace o knihách, ale i o dalších aktivitách knihoven,

jako jsou kulturní, vzdělávací nebo komunitní akce, možnosti setkávání,

relaxace nebo připojení k internetu. Navíc nový portál umožňuje

propojení účtů, teré již čtenář v zapojených knihovnách má.

Vaše knihovna má nový web!

Vaše knihovna má nové internetové stránky. Věříme, že se Vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme.

Aktuality

Knihovna nabízí výběr knih z více jak třítisícového vlastního knihovního fondu, který je pravidelně obohacován výměnnými soubory knih z Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Registrovaní čtenáři mohou ve výpůjční době (nebo po dohodě s knihovnicí) využít bezplatný přístup k internetu na třech počítačových stanicích. Mohou si psát vlastní dokumenty, na multifunkčním zařízení tisknout výstupy z internetu a vlastní vytvořené materiály, mohou si pořídit kopie, případně oskenovat materiály do elektronické podoby. Tisk a kopírování je placená služba. Bezplatně si mohou uložit výstupy na donesené médium (CD, flash disk).

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).